Korzystanie z auta, a wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko

Każda wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko ma określony regulamin, do którego powinni stosować się wszyscy jej klienci. Warto zapoznać się z nim odpowiednio wcześnie, aby mieć świadomość tego, co możemy robić jako wynajmujący samochód, a czego powinniśmy unikać.

Jednym z najważniejszych ustaleń, których należy bezwzględnie przestrzegać przy wypożyczaniu samochodu jest możliwość prowadzenia auta przez osoby trzecie. To ważne, jeśli nie podróżujemy w pojedynkę i od czasu do czasu chcielibyśmy zmienić się za kierownicą.

Zdarza się, że wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko w ogóle nie dopuszcza możliwości prowadzenia wynajętego samochodu przez osoby trzecie. Jeśli w naszej umowie znajdzie się zapis o takim zakazie, powinniśmy go bezwzględnie przestrzegać. Gdyby doszło do stłuczki, czy innego nieprzewidzianego zdarzenia, wypożyczalnia może nam potrącić kaucję lub zobowiązać do naprawy uszkodzeń z własnej kieszeni.

Coraz częściej wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko uwzględnia jednak możliwość prowadzenia samochodu przez osoby trzecie. Oczywiście muszą to być ściśle określone osoby, spełniające warunki narzucone przez wypożyczalnię.

Wiele wypożyczalni dopuszcza na przykład możliwość prowadzenia wynajętego samochodu przez współmałżonka osoby wynajmującej. Podobnie jak wynajmujący musi on legitymować się aktualnym prawem jazdy, wydanym przynajmniej rok przed datą wypożyczenia samochodu.

Zdarza się też, że wypożyczalnia życzy sobie, by dopisek o możliwości prowadzenia samochodu przez osoby trzecie znalazł się w umowie wynajmu. W takim przypadku w umowie znajdują się dokładne dane osoby uprawnionej do prowadzenia samochodu, takie same jak w przypadku samego wynajmującego, a więc przede wszystkim imię nazwisko, adres oraz numer i seria dowodu tożsamości.

Published by