Dom Uphagena i wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko

W centralnej części Głównego Miasta w Gdańsku, przy ulicy Długiej znajduje się dom Uphagena. To bardzo interesujące miejsce, któremu z pewnością warto poświęcić nieco czasu przy planowaniu podróży do Trójmiasta. Wygodny dojazd w to miejsce zapewni nam samochód, który na życzenie podstawi nam wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko.

Pamiętajmy jednak o tym, że na terenie całego Głównego Miasta ruch samochodów jest zabroniony. W związku z tym auto, które udostępniła nam wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko najlepiej jest zostawić na którymś z niedalekich parkingów i dalszą część wycieczki odbyć na piechotę.

Dom Uphagena znajduje się w centralnej części Głównego Miasta, nie powinniśmy mieć zatem większych trudności z odnalezieniem go. W razie problemów, zawsze możemy podeprzeć się przewodnikiem lub poprosić o pomoc w punkcie informacji turystycznej.

Dom Uphagena to jedna z wielu pięknych kamieniczek Głównego Miasta. Jej nazwa wywodzi się od nazwiska rajcy Jana Uphagena, który swego czasu ją zamieszkiwał. Co wyróżnia ją na tle innych kamienic? Przede wszystkim jej wygląd i charakter, które pozostały niezmienne od momentu jej wybudowania. Uphagen zawarł taki zapis w swoim testamencie, a kolejni spadkobiercy robią wszystko, by go przestrzegać.

Nawet w czasie wojny wyposażenie nie zostało zniszczone. Zdemontowano je i przeniesiono w bezpieczne miejsce. Dzięki temu dzisiaj znów można je podziwiać na pierwotnym miejscu.

Osoby, które odwiedzają Gdańsk po raz kolejny nie powinny mieć trudności z odszukaniem Domu Uphagena. Ci, którzy są tam po raz pierwszy, powinni poprosić o wskazówki już w momencie odbierania samochodu, który udostępnia im wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko. Z drobną pomocą jej pracowników powinni trafić do kamienicy jak po sznurku.

Published by