Przenośne DVD spokojnie może być remedium na nudę podczas długich tras

Nie da się ukryć, że człowiek jest niezwykle wygodną istotą, która bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego. Z tej właśnie przyczyny fanom filmów zapisanych na nośnikach DVD, może brakować ich obecności podczas długich podróży w autach. Jeżeli pojazd jest luksusowy, istnieje cień szansy, że posiada wewnętrzne DVD samochodowe. W przypadku aut tańszych pozostaje jedynie przenośne DVD.

Technologia wykorzystująca płyty została pokochana przez fanów filmów bardzo szybko. Dzięki niej mogli spokojnie odrzucić w cień masywne i zajmujące ogromne przestrzenie kasety VHS. Oczywiście nie chodzi jedynie o samą oszczędność miejsca na półkach, ale także i większe możliwości. Za sprawą DVD jakość obrazu jest o wiele wyższa. Co więcej, nośniki tego typu dają możliwość korzystania z przenośnych odtwarzaczy.

Przenośne DVD swoją formą jest niezwykle podobne do laptopa. Na ogół wyposaża się je w ekran o wielkości nieco ponad piętnastu cali oraz zawias składający dwie części urządzenia. W miejscu, w którym w komputerze mamy klawiaturę, tutaj jest napęd DVD. Produkt taki jest niezwykły, bowiem pozwala fanom filmów na delektowanie się ulubionymi obrazami praktycznie wszędzie. Z urządzenia można korzystać w domu, autobusie, czy w zależności od charakteru pracy nawet tam. Jednym z najczęściej spotykanych miejsc wykorzystania jest jednak auto.

Oczywiście istnieje jedno zastrzeżenie wykorzystania przenośnego DVD w samochodzie. Chodzi mianowicie o jego cenę. Używa się go raczej w autach tańszych. Te bardziej luksusowe posiadają w większości przypadków wbudowane systemy multimedialne. Podczas jazdy samochodem nie musicie się przejmować, że bateria przenośnego DVD nie wytrzyma. Zawsze macie bowiem do dyspozycji specjalną ładowarkę i gniazdko zapalniczki. Z tej przyczyny filmy DVD mogą towarzyszyć pasażerom nawet w najdłuższych trasach, uprzyjemniając tym samym czas.

Jeżeli chodzi o cenę przenośnego DVD, to ta zaczyna się od poziomu jakiś kilkuset złotych. Sprzęt najwyższej jakości może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Published by